Scena Artystyczna – Teren prywatny

Wernisaż – Piątek, 22.09, 18:00
Oprowadzanie kuratorskie: 30.09, 13:00
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Jaką formę może przybrać architektura tworzona bez architektki i architekta, bez pytania – i bez prawa? Co się wydarzy, gdy z procesu projektowego usuniemy nie tylko projektanta czy projektantkę, ale też wszystkie wartości, które wyznają i reguły, którymi się kierują? Wystawa „Teren prywatny” zainspirowana została polskimi samowolami budowlanymi przełomu XX i XXI wieku – okresu, w którym uginający się pod ciężarem kryzysów schyłkowy komunizm i konstruowany naprędce, rodzący się w chaosie kapitalizm dały asumpt do wykształcenia się szeregu alternatywnych praktyk architektonicznych. Budynki-samoróbki stanowią interesującą ilustrację ducha tej epoki, oddając jej aspiracje czy preferencje estetyczne w doskonalszy niż jakakolwiek legalna architektura sposób.

Klub Festiwalowy – Karaoke

Środa – 27.09, 21:30
Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8

Zaśpiewaj o mieście! MIASTOmovie wraca pod wrocławski nasyp. Bar Czuła Jest Noc znów będzie miejscem post-filmowych spotkań. Nie obędzie się bez atrakcji – m.in. środowego karaoke, które stało się w „Czułej” nową tradycją.

Z okazji wieczoru otwarcia festiwalu sięgniemy po piosenki z miastami w roli głównej. Pamiętajcie – nic tak nie pomaga rozładować emocji wywołanych różnej jakości politykami miejskimi jak wyśpiewanie love-songa dla Nowego Jorku czy Warszawy!

Klub Festiwalowy – Quiz filmowo-architektoniczny

Czwartek – 28.09, 22:00
Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8a

Architektura niedoskonała. Quiz filmowo-architektoniczny. W nawiązaniu do tegorocznego hasła zapraszamy na porcję szalonej zabawy i zdrowej rywalizacji w klubie festiwalowym! Sprawdzony duet prowadzących – Michał Duda (dyrektor Muzeum Architektury) i Lech Moliński (prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej) – zaprasza na quiz wiedzy filmowo-architektonicznej. Pytania nie będą tendencyjne!

Zapisy będziemy prowadzić na miejscu, startować mogą drużyny maksymalnie 3-osobowe.

Udział w quizie jest darmowy.

Prowadzący: Michał Duda i Lech Moliński

Klub Festiwalowy

Piątek – 29.09, 22:30
Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8

Popołudniowo-wieczorne piątkowe rozmowy o rubieżach miast i dzikiej roślinności kontynuować będziemy w naszym klubie festiwalowym. Zapraszamy do spotkania się w pełnej niedoskonałości przestrzeni: jedynej w swoim rodzaju Czułej!

Klub Festiwalowy – ZIOMCY

Sobota – 30.09, 22:00
Czuła Jest Noc, ul. Kolejowa 8a

Tak się złożyło, że otwarcie sezonu w Uczuleniu – klubowym alter-ego baru Czuła Jest Noc – przypada akurat na weekend naszego festiwalu. Niedoskonałość w programowaniu? Może – liczy się jednak to, że w Klubie Festiwalowym czeka nas koncert stołecznego składu ZIOMCY i afterparty!

Szczegóły niebawem!

Koncert jest wydarzeniem otwarcia sezonu Uczulenia – muzycznego projektu działającego w Czuła Jest Noc