Anna Bieliz

Dyrektorka Programowa

Animatorka, edukatorka i menadżerka kultury, absolwentka kilku mniej i bardziej ciekawych kierunków na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień pracuje we Wrocławskim Instytucie Kultury, jako liderka ogólnomiejskiego programu Mikrogranty oraz projektów edukacyjnych. MIASTOmovie współtworzy od 2014 roku. Zaangażowana w liczne lokalne projekty społeczne o charakterze animacyjnym, edukacyjnym, kulturotwórczym. Zwolenniczka „Wrocławia osiedlowego”, otwarta na wszelką współpracę międzysektorową. Jak się zbierze w sobie, to odkrywa zaplombowany Wrocław (IG @plombowanie), resztki rurkowych placów zabaw (IG @baw_sie) oraz rozsiane po małych i dużych miastach kostki polskie (IG @kostka_polska).

Nie przepada za skrajnościami, więc wydaje się, że w niedoskonałościach i odstępstwach od wyobrażonej normy odnajduje się dosyć dobrze. Niedoskonałości w przestrzeni są dla niej przyjemną i ciekawą koniecznością, jeśli tylko nie usprawiedliwiają chaosu i zaniedbania.

Julia Bartosz

Dyrektorka Organizacyjna

 

Kuba Żary

rzecznik prasowy, Rada Programowa

Dziennikarz kulturalny, kurator działań artystycznych, specjalista ds. komunikacji. Redaktor naczelny „Wrocławskiego Niezbędnika Kulturalnego”, stały współpracownik magazynu „Contemporary Lynx”. Kurator wystaw i projektów artystycznych poświęconych w szczególności przestrzeni miejskiej i zapisanych w niej kwestiom tożsamościowym. Członek rady programowej Festiwalu Filmów o Mieście i Architekturze MIASTOmovie oraz rady artystycznej Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Kierownik komunikacji i promocji Wrocławskiego Instytutu Kultury, rzecznik licznych wydarzeń kulturalnych. Wieloletni radiowiec.

Lech Moliński

Animator kultury, organizator wydarzeń filmowych, popularyzator turystyki filmowej. Współzałożyciel i prezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Współtwórca projektów: Festiwal Filmowy SPEKTRUM, „Polish Cinema for Beginners”, „MIASTOmovie” , „Spółdzielnia Kinowa Ołbin”, „Dolnośląskie Spacery Filmowe” . Laureat pierwszej edycji konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”, „Człowiek Roku 2015” w kategorii Kultura wg portalu TuWrocław.com. W 2017 r. prowadził Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2018, 2020, 2023. W 2022 roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Warstwy jego książka „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk” (razem z Jerzym Wypychem).

Tegoroczne hasło festiwalu („Niedoskonałości”) pozostaje mu bardzo bliskie. Od dziecka wydaje mu się, że z niedoskonałości jest zbudowany: zaczyna pracę tak późno jak się da, a z domu na spotkania wychodzi nawet później niż by należało. Ale też niedoskonałość lubi i szanuje. Zarówno w ludziach, w sztuce, jak i w budynkach.

Maciej Sługocki

przygotowanie kopii cyfrowych

Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, a także Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Specjalista do spraw technicznych i renderingu materiałów audiowizualnych, koordynator pokazów online, selekcjoner na festiwalach filmowych. Związany od 2013 roku z działem techniczno-organizacyjnym Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.  Organizator Festiwalu Nowe Horyzonty, American Film Festival i Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM, a także współorganizator wielu wydarzeń, festiwali filmowych i muzycznych w całej Polsce. Kinofil i entuzjasta życia.

Niedoskonałość jest dla niego piękna, bo nadaje niepowtarzalny charakter i podkreśla wyjątkowość. To w teorii. W praktyce stara się wszystkie niedoskonałości zamieść pod dywan albo schować do szafy!

Marta Mularczuk

centrum festiwalowe, koordynatorka wolontariatu

Absolwentka biotechnologii i komunikacji wizerunkowej oraz antropologii literatury na Uniwersytecie Wrocławskim. Wcześniej związana z Muzeum Współczesnym, aktualnie zajmuje się wieloma rzeczami po trochu. Współpraca z MIASTOmovie to jej tegoroczny debiut.

Dzięki niedoskonałościom odnajduje się w przestrzeniach – sztuki, architektury, przyjaźni. Z entuzjazmem lubi je naprawiać lub podziwiać, a granica pomiędzy tymi czynnościami jest równie niedoskonała, jak i budująca.

Aleksandra Poźniak

koordynacja Open Call

Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa, przez chwilę bibliotekarka, obecnie związana z Wydawnictwem UWr, w przyszłości może korektorka. W MIASTOmovie działa od 2020 roku. Rodzona mieszkanka Trójmiasta, od 4 lat we Wrocławiu. Uwielbia poznawać nowe miejsca i być w ruchu, równie mocno co codzienność w wersji slow.

Lubi solpolowe kolory, dziką zieleń w mieście i szerokie przestrzenie między wysokimi budynkami.

Nie lubi urywających się ścieżek rowerowych i smutnych rewitalizacji w stylu rynku w Kutnie.

Janek Chrzan

promocja, social media, klub festiwalowy, www, Rada Programowa

Studiował communication design i antropologię kulturową na Uniwersytecie Wrocławskim. Na co dzień związany z Fundacją na Rzecz Studiów Europejskich, w której zajmuje się konsultacjami społecznymi i innymi formami partycypacji. Koordynował i promował projekty społeczno-kulturalne m.in. dla Wrocławskiego Instytutu Kultury. Współtwórca przestrzeni klubowej Uczulenie pod wrocławskim nasypem. Z Wrocławską Fundacją Filmową i MIASTOmovie związany od 2020 roku.

Tegoroczne hasło odczytuje jako mocno afirmacyjne. Niedoskonałości nas łączą – bo wszyscy jakieś posiadamy. Do tego są safe-spacem, bo wspierają akceptację różnorodnych i pełnych kontekstów przestrzeni – a nie tych z cyfrowej wizualizacji. No i dają zielone światło kreatywności!

Jerzy Wypych

fotograf

Fotograf, twórca wideo oraz projektant. Związany z Wrocławską Fundacją Filmową oraz TIFF Collective, z którymi ściśle współpracuje od 2016 roku. Docenia dobrze zaprojektowane miasto, a jeszcze bardziej cieszą go odpowiedzialnie zaprojektowane tereny zielone i podwórka. Pracuje nad projektami fotograficznymi dotykającymi zagadnień etnografii wizualnej i relacji przestrzennych.

Najbardziej lubi nieprzekombinowane tereny zielone, drewno i naturalne materiały w architekturze, kamienice z dużymi oknami i cegły.

Nie lubi styropianu, kredytów na mieszkania, ludzi nie potrafiących parkować samochodami w mieście i niekompetentnych konserwatorów zabytków.

Sylwia Wanot

obieg kopii

Absolwentka Kulturoznawstwa ze specjalnością Kultura Filmowa, a także kierunku Antropologia Literatury, Teatru i Filmu
na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierowniczka działu promocji i marketingu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im.
Henryka Tomaszewskiego. W latach 2021-22 współorganizatorka Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie Lubuskim.
Oprócz MIASTOmovie, z Wrocławską Fundacją Filmową współtworzy również projekty: Spółdzielnia Kinowa Śródmieście
(wcześniej Spółdzielnia Kinowa „Ołbin”), Festiwal Filmowy SPEKTRUM w Świdnicy.